Turnaj Puerto Rico

TURNAJ

Neděle 15. 09:00-14:00

Nový svět. Byla někdy na světě větší příležitost ke zbohatnutí než právě teď a právě tady? Nekonečné lány panenské přírody a lidé nadaní duchem obchodnickým i dobrodružným. Umíš řídit loď? Pak budeš boháč! Pěstuješ kukuřici, kávu či indigo? I tobě budou v měšci cinkat zlaté dublony. Dokážeš opatřit pracovní sílu? Och, jak snadno vydělané zlatky!
Hráči se stávají vlastníky plantáží v 16. století v Portoriku. Tou dobou také připlouvají lodě, aby od hráčů nakoupily jejich výdobytky: kukuřici, indigo, kávu, cukr a tabák. Cílem hry je pěstovat, zpracovávat a obchodovat jednotlivé suroviny lépe než protihráči. V každém kole si hráči vyberou jednotlivou roli a provedou akci, která je touto rolí umožněna. Ale pozor, ostatní mohou provést tuto akci s drobným znevýhodněním také...

Turnaj je určen pro 16 hráčů. Turnaj se bude hrát na tři kola. V prvním kole budou účastníci náhodně rozlosováni k jednotlivým stolům. V druhém a třetím kole budou hráči ke stolům rozděleni podle předchozích výsledků, aby hráli nejlepší proti nejlepším a tak dále. V prvním kole se bude hrát základní hra. Pro druhé a třetí kolo se do hry přidá rozšíření rozšíření „nové budovy“. Budovy budou u každého stolu stejné a budou vybírány hráči podle celkového průběžného pořadí v turnaji od nejlepšího. V posledním kole se bude hrát také s rozšířením „šlechtici“.

Vedoucí aktivity:

Martin Doležal

Počet účastníků: 4/16