Turnaj Kingdomino

TURNAJ

Pátek 13. 17:00-19:00

Ve hře se ujmete role krále, který chce rozšířit své království o nová a co možná nejvíce prosperující území. Je třeba prozkoumat všechny druhy krajiny - obilná pole, nehostinné skály i rozlehlá jezera a vybrat ta nejlepší místa. O území však nejevíte zájem jediní, ostatní hráči mají stejný cíl a každý objevuje své vlastní území.
V každém kole si každý, počínaje začínajícím hráčem, vybere jeden dominový dílek z aktuální s kombinací krajiny, ten pak bude umísťovat tak, aby alespoň jednou stranou navazoval ke stávajícímu území. Dílky jsou očíslované a čím je číslo dílku vyšší, je tímto považován za hodnotnější. Hodnotnější nemusí ale nutně znamenat výhodnější, záleží, jak se komu daný dílek zrovna hodí, nicméně, čím hodnotnější dílek si hráč vybere, tím spíše si bude v příštím kole vybírat poslední, naopak hráč, co si vybral dílek nejnižší hodnoty, si bude vybírat jako první.

Některé z dílků obsahují kromě krajiny také královské koruny, které jsou důležité pro závěrečné udělování bodů. Body se určí jednoduše, a to vynásobením počtu stejných propojených dílků s počtem korunek, které se v takové krajině nacházejí. Může se tak stát, že sice budeme mít velké území složené z jednoho typu, ale pokud v něm nebudete mít ani jednu korunku, má takové území hodnotu 0.

Hra je velmi svižná a odehrát se zvládne do 30 minut, konec nastane, když už jsou rozebrány všechny dílky domina, v té chvíli mají všichni hráči zpravidla své území o rozloze 5x5 dílků (větší krajinu není podle pravidel možné poskládat). Vítězem, jak už to tak většinou bývá, se stává hráč s největším počtem bodů.

Turnaj je určen pro 20 hráčů. Turnaj se bude hrát na tři kola. V prvním kole budou účastníci náhodně rozlosováni k jednotlivým stolům. V druhém a třetím kole budou hráči ke stolům rozděleni podle předchozích výsledků, aby hráli nejlepší proti nejlepším a tak dále. Bude se hrát s variantami „centralizované království“ a „harmonie“..

Vedoucí aktivity:

Martin Doležal

Počet účastníků: 3/20