Jsme parta kamarádů, která z lásky k deskovým hrám založila v Hradci Králové klub Deskoviště. Naším cílem je rozšířit tento koníček mezi občany města a ukázat jim, že společenské hry nezamrzly jen na Člověče, nezlob se! a hrát si jde i jinak než s mobilem nebo ovladačem v ruce.

Poskytujeme Hradečákům, ale i lidem z blízkého okolí prostor, kde můžou účelně trávit svůj čas s přáteli i s rodinou. Pořádáme volné hraní, turnaje i tematické večery, kde si všichni zdravě zasoutěží a hlavně užijí kopec zábavy.


S rostoucí popularitou klubu v nás rostla i chuť uspořádat větší akci pro širokou veřejnost nejen z Hradce Králové. Nefalšovaný festival, kde by nadšenci i nováčci mohli bok po boku hrát od rána do večera a nasávat pravou festivalovou atmosféru. Proto jsme se rozhodli zorganizovat Králohraní, deskoherní maraton s bohatým doplňujícím programem, občerstvením i možností přespání. Pro vás od nás.Jana Čejpová v celé své kráse

Jana Čejpová

Generální ředitelka festivalu

Ne nadarmo mi říkají: „Ty snad nikdy nevyrosteš!“ A opravdu jsem moc nevyrostla. I přes to, že mě občas není mnoho vidět, v klubu mě uvidíte velmi často a určitě mě poznáte. Můžete se na mě kdykoliv obrátit. I přes svůj dospělý věk v sobě neustále chovám kus dítěte a možná i to je důvod, proč mě to táhne k deskovým hrám.

Jonáš Obdržálek v celé své kráse

Jonáš Obdržálek

Ředitel Programu a IT

Mně zase říkají, že jsem vyrostl až moc. Dnes si prostě nevyberete. V klubu zastávám pozice ředitele programu, který se Vám doufám líbí. Také se stárám o tento web a naše sociální sítě. Pokud tedy máte nějakou otázku, sem s ní. Z deskovek mám nejraději hutné a atmosférické pecky typu Eldritch Horror nebo Forbidden Stars

Pája Slaná v celé své kráse

Pája Slaná

Ředitelka HR a programu

Když si hrajete, vždycky se projeví nějaká vaše stránka, kterou běžně lidem neukazujete. Přes den spořádaně pracujete s kolegy a zákazníky a večer se proměníte třeba v hlavu mafiánské rodiny, vůdce všech zombí na světě nebo pandu v japonské zahradě, a nikomu to nepřijde divné. To na deskovkách miluju.

Martin Doležal v celé své kráse

Martin Doležal

Ředitel turnajů a prototypů

Při hraní deskových her mám nejraději, když mohu něco vytvářet a budovat. Největší radost mi udělá hra, ve které začínám s chýší, klackem a okousaným jablkem a já to díky svým rozhodnutím mohu přetvořit v prosperující civilizaci. Také mne velmi zajímá design deskových her. V rámci klubu mám na starosti eurohry a katalog her.